Koleżanki i koledzy z Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK!

Przed nami zawody SP DX Contest 2024, które rozpoczną się o 15:00 UTC w sobotę 6 kwietnia, a zakończą się o 14:59 UTC w niedzielę 7 kwietnia. Zawody SP DX Contest są najważniejszymi zawodami międzynarodowymi organizowanymi przez PZK i SP DX Club, które są wizytówką polskiego krótkofalarstwa w świecie.

 

W tych zawodach nie może nas zabraknąć.

 

Stacje zagraniczne będą w ten szczególny weekend 6 i 7 kwietnia br. szukały łączności ze stacjami polskimi w zawodach stąd apel o jak najliczniejsze uczestnictwo. Każdy może poszukać sobie w regulaminie zawodów odpowiednią kategorię, w której wystartuje, a przy okazji wypróbuje sprzęt i anteny. Stacje z Polski mają okazję ze sobą współzawodniczyć – bo to jest contest, ale udział w tych zawodach i zapisanie się na listę uczestników jest najważniejsze.

 

Wśród wielu kategorii współzawodnictwa jest jedna kategoria w której wszystkim uczestnikom z naszego Rybnickiego Oddziału Terenowego bardzo dobrze idzie, a jest to Współzawodnictwo Oddziałów Terenowych w Zawodach SP DX Contest. Mamy dużo sukcesów na tym polu ze zwycięstwami włącznie. W tym roku będziemy bronili jako OT 31 PZK 1 miejsca i aby znowu powalczyć o zwycięstwo musimy indywidualnie poprawić swoje ubiegłoroczne wyniki i musimy się zmobilizować do jak najliczniejszego udziału gdyż w końcowych obliczeniach brany jest pod uwagę współczynnik uczestnictwa, który jest procentem stacji startujących w SPDXC do ogólnej liczby członków danego OT. W poprzednich latach ten wysoki procent dawał nam wygrane, dlatego uruchomcie w zawodach stacje indywidualne i, klubowe. Współczynnik mogą podnieść również stacje nasłuchowe, dlatego zapraszamy do udziału stacje z licencjami SWL.

 

Tak jak w poprzednich latach dla stacji z naszego OT 31 PZK, które przeprowadzą 50 lub więcej zaliczonych QSO w SPDXC 2024 przygotujemy na giełdo spotkanie 19 maja br. dwa TRX na UKF i VHF. Największą atrakcją będzie nagroda specjalna – TRX Kenwood TS 950S, której fundatorem jest kolega Wojciech SP9PT (radio było zaprezentowane na marcowym giełdo spotkaniu w Pszowie). Stacje indywidualne i klubowe w naszym oddziale to ogromny potencjał i byłoby żal tego potencjału nie wykorzystać, dlatego w imieniu zarządu OT 31 PZK zachęcam do udziału w SP DX Contest 2024 i życzę wszystkim miłego spędzenia czasu w zawodach.

 

 

Link do regulaminu zawodów SP DX CONTEST 2024

 

Link do regulaminu współzawodnictwa oddziałowego OT w SP DX C Współzawodnictwo Oddziałowe

 

73! Gienek SQ9HZM

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *