W niedzielne przedpołudnie 18 lutego br. w MOK w Pszowie w sali kinowo teatralnej mieliśmy przyjemność wysłuchać profesjonalnie przygotowanej prelekcji znanego podróżnika, krótkofalowca i autora książki „Z radiem przez świat” Przemysława Gołembowskiego SP7VC. Na spotkanie przybyło ok. 80 osób, które najpierw miały okazję ze sobą porozmawiać i uczestniczyć w giełdzie sprzętu radiowego, anten, elektroniki.

Przemysław na wstępie prelekcji wyjawił humorystycznie powód swojego zwiedzania świata, według Przemka, jeżeli ktoś nie dorobił się majątku do 40 roku życia to powinien zacząć podróżować. Przez 20 lat Przemysław SP7VC odwiedził 100 krajów, a prelekcja dotyczyła głównie ostatniej podróży camperem do Islandii z kilkudniowym pobytem na Wyspach Owczych. Słuchający w przystępny sposób poznali te piękne wyspy i otrzymali wiele praktycznych porad, które przybliżyły nam trudy caravaningu w czasami trudnych warunkach pobytu na wyspach. Krótkofalowców zgromadzonych na sali interesowało wyposażenie campera w urządzenia nadawczo–odbiorcze, rodzaje anten i sposób zamocowania masztu pod anteny. Szokiem dla wielu były wysokie ceny na wyspach. Ponadgodzinna prelekcja z prezentacją fotograficzną szybko zleciała i zakończyła się wieloma pytaniami o szczegóły pobytu.

Po prelekcji Przemysław SP7VC odpowiadał na indywidualne pytania i podpisywał chętnym wydaną przez siebie książkę. Na koniec krótkofalowcy podziękowali Przemkowi SP7VC za przyjazd do Pszowa i ciekawą opowieść a klubowicze z SP9PKM pokazali Przemkowi swój klub, który znajduje się na 2 pietrze MOK w Pszowie.

Spotkania pasjonatów krótkofalarstwa i wszystkich miłośników radia odbywają się w 3 niedzielę miesiąca od godziny 8:00–11:00 w MOK w Pszowie przy ul. Traugutta 1. Zapraszamy !

 

zdj1
zdj2
zdj3
zdj4

Gienek SQ9HZM

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *