Mamy za sobą kolejnego, bo już XIX ŁOŚ-ia który odbył się 26-28 maja br.
Organizatorzy tegorocznego spotkania krótkofalowców ŁOŚ stanęli na wysokości zadania i doskonale przygotowali miejsce zlotu z całą konieczną infrastrukturą. Przygotowano do zamieszkania camping na ponad 100 namiotów i camperów, miejsca parkingowe dla przyjezdnych na jeden dzień, miejsce na giełdę, małą gastronomię, przygotowano agregaty prądotwórcze, nagłośnienie i oświetlenie terenu, wodę w beczkach i sanitariaty. Zadbano o rejestrację przybyłych gości oraz postawiono wielki pawilon do przeprowadzania prezentacji, dyskusji i prelekcji.

Spotkaniu radioamatorów w plenerze sprzyjała również piękna i słoneczna pogoda. Członkowie naszego oddziału i koledzy z naszego regionu również licznie przybyli na miejsce spotkania i zasilili całą rzeszę miłośników radia z całej Polski i licznych przybyłych koleżanek i kolegów z zagranicy. Spacerując po miejscu zlotu co chwilę mogliśmy się natknąć na koleżanki i kolegów których znamy z eteru i chociaż przez chwilę porozmawiać. Główną atrakcją była giełda radiowa na której prezentowały się profesjonalne firmy handlujące sprzętem radiowym, producenci akcesoriów krótkofalarskich, anten oraz tzw. gadżetów. Większość stanowisk giełdowych utworzyli sami radioamatorzy którzy mieli okazję uszczuplić skrzętnie zbierane zapasy, sprzedać niepotrzebny sprzęt lub wymienić się na coś innego.

Nad lasem anten na campingu mogliśmy obserwować lot balonu komunikacyjnego. W pawilonie odbywały się ciekawe panele dyskusyjne a atrakcją nie tylko dla milusińskich był pokaz magika i prezentacja egzotycznych ptaków. Powiesiliśmy nasz baner oddziałowy a o godzinie 12.00 zebraliśmy się na wspólne zdjęcie uczestników z naszego oddziału oraz zaprzyjaźnionych z naszym oddziałem kolegów. Szkoda, że kilka osób z naszego OT nie dotarło na umówiony czas do zdjęcia grupowego ale są uchwyceni na innych fotografiach.

Wróciliśmy do domów z nowymi zakupami, bogatsi o wiedzę jaką daje zlot i naładowani pozytywną energią na dalsze działanie w naszym hobby. Życzymy sobie więcej takich imprez krótkofalarskich, które bardziej integrują krótkofalarstwo i krótkofalowców.

Parę zdjęć ze spotkania.

 

73! Gienek SQ9HZM

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *