Zawody IARU HF CHAMPIONSHIP       Nasza wspólna sprawa!

W najbliższy weekend 9 i 10 lipca odbędą się zawody IARU HF CHAMPIONSHIP, w których oprócz stacji indywidualnych i klubowych wystartują reprezentacje krótkofalarskich organizacji krajowych należących do IARU. Polski Związek Krótkofalowców będą reprezentowały stacje SN0HQ. Są to jedyne zawody w których reprezentacje krajowe rywalizują ze sobą w trakcie contestu.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem stacji i systemów antenowych a także połączeniem wszystkich logów poszczególnych stacji SN0HQ w jeden log oraz spójnym systemem komunikacji 12 stacji głównych (RUN) oraz stacji rezerwowych (mnożnikowych). Jedną ze stacji głównych została wybrana stacja Andrzeja SP9N w Łukowie Śląskim. Andrzej skompletował zespół operatorów i przygotowuje stację do pracy w paśmie 80m SSB.

Od aktywności stacji indywidualnych i klubowych z SP może zależeć miejsce naszej reprezentacji w klasyfikacji stacji HQ (organizacji krótkofalarskich). Dlatego tak ważnym jest aby wziąć udział w zawodach i starać się przeprowadzić w zawodach jak najwięcej łączności z SN0HQ. Jedna stacja indywidualna lub klubowa może przeprowadzić w zawodach IARU maksymalnie 12 QSO z SN0HQ (6 na SSB i 6 na CW). Podobnie jak w latach ubiegłych za nawiązanie 12 QSO z SN0HQ przyznawane będą białe koszulki Worked all SN0HQ Stations 2022 (ufundowane przez PZK) a dodatkowo losowane będą cenne nagrody rzeczowe wśród stacji, które nawiążą 12 QSO ze stacjami SN0HQ i w terminie 5 dniowym wyślą log do organizatora.

W tym roku jedną z nagród będą książki autorstwa Przemka SP7VC „Z radiem przez świat”. Pozostałe nagrody to akcesoria i sprzęt krótkofalarski oraz gadżety krótkofalarskie ufundowane przez PZK.

Szczegółowy regulamin zawodów IARU HF CHAMPIONSHIP 2022: regulamin zawodów IARU HF (przeczytaj przed zawodami!)
oraz regulamin uzyskania dyplomu i nagród: regulamin dyplomu SN0HQ
Wystartujmy w zawodach IARU i dajmy punkty naszej reprezentacji SN0HQ!
73! Gienek SQ9HZM

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *