VIII Radiozlot na Sośniej Górze!

Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprasza krótkofalowców i sympatyków radia na VIII Radiozlot na Sośniej Górze.
Radiozlot odbędzie się 12 czerwca (niedziela) na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego, na wzgórzu zwanym przez lokalsów Sośnią Górą w godzinach 12.00-18.00. W tym dniu obchodzony będzie „Dzień patrzenia pod nogi”.
Tradycyjnie koledzy z SP9PKS przygotują dla dzieci radiową grę terenową z nagrodami. Radiowcom radioamatorzy z ziemi mikołowskiej oferują pełne uroków natury miejsce do spotkania oraz podziwiania naszych śląskich landszaftów z wieży widokowej a także lekki wzrost ciśnienia podczas losowania nagród dla zlotowiczów. Na miejscu będzie działała gastronomia.
Istnieje możliwość wystawienia sprzętu radiowego w ramach lokalnej giełdy – wystawiających koledzy proszą o kontakt mailowy na sp9pks@poczta.onet.pl

Mikołowscy krótkofalowcy piszą, że już pora, by pandemiczny zastój zamienić na aktywne działanie na powietrzu i ZAPRASZAJĄ na Sośnią Górę!
Aktualne informacje są na zamieszczone na stronie klubowej SP9PKS

 

Zaproszenie na Czantorię

Zapraszamy w imieniu własnym oraz współorganizatora – Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach na XXVII coroczne spotkanie krótkofalowców oraz sympatyków fal radiowych na górze Czantoria 995 m n.p.m. Ustroń w dniu 25 czerwca 2022 r.

W tym roku wprowadzamy drugą alternatywną trasę do schroniska „Koliba na Czantorii” (49.679392 18.794431).

Pierwsza tradycyjna:
Dojazd samochodem, autobusem lub pociągiem do miejscowości Ustroń-Polana gdzie znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego. Planowany wyjazd wyciągiem na górę Polana Stokłosica około godz. 10:00, następnie przejście piechotą na szczyt góry Czantorii gdzie można podziwiać panoramę Beskidów z wieży widokowej. W dalszej kolejności przejście do schroniska „Koliba na Czantorii” (49.679392 18.794431).

Druga dla leniwych:
Dojazd samochodem do Poniwca. Adres Poniwec ul. Akacjowa 107, 43-450 Ustroń, Szerokość geograficzna 49.6912913924436, Długość geograficzna 18.788219324766. Tam znajduje się dolna stacja wyciągu krzesełkowego na Małą Czantorie. Planowany wyjazd wyciągiem na górę około godz. 10:00, następnie przejście piechotą do schroniska „Koliba na Czantorii” (49.679392 18.794431).

Organizatorzy zapewniają zarejestrowanym wcześniej uczestnikom wraz z osobami towarzyszącymi ciepłe i zimne napoje oraz kiełbaski na grilla oraz miłą atmosferę. Na miejscu istnieje możliwość zakupu posiłku, upieczenia kiełbasy, itp.

Zgłoszenia z podaniem liczby uczestników proszę przesłać na : sp9hty@interia.pl

Uwaga: w schronisku jest zasilanie sieciowe 220 V można podłączyć radio wystarczy kilka metrów przedłużacza i popracować zarówno z SPFF i OKFF.

Późnym popołudniem powrót (dla odważnych na piechotę szlakiem turystycznym około 2 godz.) lub wyciągami krzesełkowym do Ustronia.

Istnieje jeszcze mozliwość zarezerwowania pokoju w hotelu na dolnej stacji wyciągu w Poniwcu. Poniwiec Mała Czantoria

Organizatorzy:
Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach,
Marek SP9HTY oraz Janek SQ9DXT.

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *