W piątek 10.12.2021 odbyło się tradycyjne Spotkanie Krótkofalowców zorganizowane przez OT 31 PZK i klub SP9PRO działający przy SITG Oddział Rybnik w klubo-restauracji NOT w Rybniku–Niedobczycach przy ul. Rymera 54. W zeszłym roku nie mogliśmy się spotkać z uwagi na zakaz zgromadzeń spowodowany pandemią COVID 19 dlatego wielu z nas czekało na ponowne spotkanie. Zebranie na Rymerze zostało ogłoszone jako zaproszenie dla wszystkich krótkofalowców i sympatyków krótkofalarstwa w Komunikacie PZK nr. 47 oraz na stronie internetowej OT 31 PZK.

Zgłoszenia przyjmował Romuald SP9FTJ i Eugeniusz SQ9HZM. Na spotkanie zapisały się 64 osoby, na spotkanie przyjechało 55 uczestników. Przybyli koledzy z OT-06, OT-11, OT-29, OT-31, OT-50. Prowadzącym i gospodarzem spotkania był tradycyjnie (od ok. 30 lat) kolega Wojciech SP9PT.

Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych kolega Wojciech SP9PT wspomniał, a wszyscy minutą ciszy uczcili kolegów z naszego regionu i Rybnickiego Oddziału Terenowego, którzy odeszli do wieczności od ostatniego Spotkania Barbórkowego w grudniu 2019 roku: Gintera SP9BDN, Jacka SP6BPK, Romualda SP9DFO, Józefa SP9FKQ, Tomasza SP5NZZ, Piotra SP9QMP, Damiana SQ9ANP, Kazimierza SQ9CNC.

Następnie zgromadzeni na Spotkaniu Barbórkowym wysłuchali dwóch bardzo ciekawych prelekcji.

Pierwsza była relacją z wyprawy krótkofalarskiej na Komory D60AC i D60AD, opowiedziana przez uczestników ekspedycji czyli kolegę Leszka SP6CIK jako głównego prelegenta oraz Janusza SP9FIH.

Druga prelekcja zaprezentowana przez kolegę Janusza SP9FIH dotyczyła jego dwóch wypraw dx-owych na Wyspę Św. Marcina (Saint-Martin / Sint Maarten TO1K i PJ7P) i jego pobytu w części francuskiej i holenderskiej tej pięknej wyspy. Myślę, że zapamiętamy główną atrakcję turystyczną wyspy czyli nisko przelatujące na plażą samoloty podchodzące do lądowania.

Wysłuchaliśmy sprawozdania Prezesa PZK kolegi Tadeusz SP9HQJ z bieżącej działalności PZK oraz stanu naszej organizacji. Prezes odpowiedział na kilka pytań zgromadzonych np. o reakcję PZK na skargi krótkofalowców dotyczące zakłócania naszych częstotliwości amatorskich. Pytanie zadał Waldemar SP9OUK

Kolega Prezes PZK odznaczył Odznakami Honorowymi PZK kolegów: Bolesława SP9REP oraz Wiesława SQ9V w uznaniu za szczególne zasługi ww. kolegów dla PZK. Miał być jeszcze odznaczony OH PZK kolega Romuald SP9FTJ ale ze względu na stan zdrowia nie przyjechał na dekorację więc OH czeka na Romualda SP9FTJ w Zarządzie OT 31 PZK i zostanie wręczona przy najbliższej sposobności.

Prezes PZK wręczył również dyplom uznania dla kolegi Alfreda SP9CTW za przeprowadzenie 12 QSO ze stacją SN0HQ podczas tegorocznych zawodów IARU.

Kolega Adam SQ9S i Eugeniusz SQ9HZM podsumowali Zawody Rybnickie (ZR) 2021 i wręczyli nagrody, dyplomy i puchary zwycięzcom poszczególnych kategorii. Na spotkaniu puchary, dyplomy oraz nagrody za zwycięstwo w ZR odebrali koledzy Wojciech SP9PT, Andrzej SP9N oraz Remigiusz i Tomasz z klubu SP9-31-044 . Dyplomy za 2 i 3 miejsca w ZR odebrali: Mariusz SP6YG, SP9PKM, SP9KJU

Nagrodę dodatkową za udział w ZR wylosował kolega Arkadiusz SQ9PCA.

Na koniec Prezes OT 31 PZK Eugeniusz SQ9HZM przedstawił uczestnikom zebrania sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału z okres od 15.12.2019 do 10.12.2021 podkreślając bardzo dobre wyniki sportowe całego OT 31, podtrzymanie organizowania comiesięcznych giełdo-spotkań oddziałowych w Pszowie oraz zaangażowanie w akcje dyplomowe.

Spotkanie zakończyły się rozmowami na tematy krótkofalarskie.

Gienek SQ9HZM

Link do galerii zdjęć ze spotkania

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *