Przed nami Zawody Rybnickie 2021 (ZR) na które zapraszamy 6 i 7 listopada. Zawody są wizytówką naszego Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK i wszystkich krótkofalowców mieszkających na terenie tzw. Rybnickiego Okręgu Przemysłowego (ROP) dlatego tak ważne jest aby stacji w ZR wystartowało jak najwięcej.

Przede wszystkim dziękujemy za udział w Zawodach Rybnickich (ZR) 2020 i cieszymy się że mamy znowu zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ZR w sobotę i niedzielę 6 i 7 listopada 2021. Jesteśmy dumni, że nasze ZR znajdują się na liście polskich contestów zaliczanych do współzawodnictwa SP Contest Maraton (SPCM) prowadzonego przez PZK. Zawody Rybnickie są dość wyjątkowe bo rozgrywane są w dwóch turach (dwie godziny w sobotę i dwie godziny w niedzielę) na dwóch pasmach (80 i 40m) emisjami CW i SSB  i mają ciekawą punktację, w której wynik jest zależny od uzbieranej sumy lat posiadania licencji nadawczych naszych korespondentów (w raporcie oprócz RS(T) podajemy ilość lat posiadania naszej licencji nadawczej. Dodatkowo stacje z OT 31 PZK oraz inne z Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, podają w raporcie literę R co daje dodatkowe 5 pkt.)

Można wybrać dla siebie odpowiednią kategorię ponieważ stacje są klasyfikowane w 6 kategoriach a zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają ciekawe nagrody. Wyróżnimy też stacje zajmujące 2 i 3 miejsca we wszystkich kategoriach. Dodatkowo wśród uczestników, którzy  przeprowadzą więcej niż 20 łączności  zostanie wylosowana  nagroda specjalna (oprócz 1 miejsc w kategoriach).

W zeszłym roku w Zawodach Rybnickich wzięło udział ponad 180 stacji z czego logi wysłało 179 uczestników. Jeszcze nigdy tak wiele stacji nie startowało w naszych zawodach. Aż 21 stacji zgłosiło w logach 200 i więcej łączności lub nasłuchów co jest naszym kolejnym rekordem. Mamy nadzieję, że 6 i 7 listopada br. uczestników naszych zawodów będzie jeszcze więcej. Regulamin Zawodów Rybnickich jest nietuzinkowy i znakomite wyniki włącznie ze zwycięstwem w poszczególnych kategoriach mogą być udziałem zarówno stacji z dużym stażem jak i koleżanek i kolegów zaczynających przygodę z krótkofalarstwem.

W tym roku w Zawodach Rybnickich będzie pracowała stacja HF74QMP w celu upamiętnienia zmarłego pod koniec zeszłego roku kolegi z ROP, śp. Piotra SP9QMP.

Za dwie (2) zaliczone zgodnie z regulaminem zawodów łączności ze stacją HF74QMP będzie można otrzymać certyfikat w wersji elektronicznej do wydruku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zawodach i do usłyszenia w eterze w pierwszy pełny weekend  listopada.

Dokładny regulamin zawodów.

W imieniu organizatorów z OT 31 PZK
73! Gienek SQ9HZM

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *