W najbliższą sobotę i niedzielę 10 i 11 lipca (12.00 UTC – 12.00 UTC) odbędą się bardzo ważne zawody „Mistrzostwa Świata IARU HF 2021”, w których konkurują ze sobą stacje indywidualne oraz stacje reprezentacji krajowych. Nasza stacja narodowa w zawodach IARU HF używa znaku SN0HQ. Każda stacja indywidualna i klubowa z SP może dać punkty swojej reprezentacji przeprowadzając z nią łączności. Zawody odbywają się na 6 pasmach CW i SSB zatem ze stacją SN0HQ można zrobić 12 QSO co daje 12 punktów. Stacje polskie, które przeprowadzą z SN0HQ 12 ważnych łączności otrzymają darmowy dyplom oraz koszulkę z okolicznościowym nadrukiem. Do reprezentacji Polski zostały powołane trzy stacje z naszego OT 31 PZK, które będą pracowały pod znakiem SN0HQ z QTH domowych: Piotra SP9RCL (Kielcza), Andrzeja SP9N (Łuków Śląski) oraz Wiesława SQ9V (Rydułtowy).
W zeszłym roku nasza reprezentacja zajęła w tych zawodach III miejsce na świecie. Pomóżmy SN0HQ bo punkty od stacji krajowych mogą zadecydować o miejscu naszej drużyny. W reprezentacji SN0HQ jest wiele stacji i operatorów z naszego oddziału dlatego tym bardziej powinniśmy wesprzeć naszych kolegów. Wymiana raportów jest prosta bo stacje z SP podają RS(T) oraz strefę IARU (28) a stacje reprezentacji krajowych RS(T) i skrót nazwy reprezentacji (PZK).
W zawodach nie trzeba uczestniczyć całe 24 godziny. Wystarczy wziąć symboliczny udział, aby chociażby dołożyć punkty dla naszej reprezentacji SN0HQ. Serdecznie zachęcam do udziału i życzę dobrej zabawy.

73! Gienek SQ9HZM
Regulamin: 2021 Regulamin zawodów krótkofalarskich IARU HF na stronie SN0HQ

piątek 10.07.2021

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *