Wstępne wyniki opublikowano na stronie zawodów. Wyniki końcowe pojawią się 15 czerwca.

 

Przed nami SP DX CONTEST, czyli największe zawody międzynarodowe organizowane przez PZK i SP DX CLUB, które odbędą się w sobotę i niedzielę 3 i 4 kwietnia br. Zawody zawsze odbywają się w pierwszy weekend kwietnia dlatego w tym roku przypadają na okres przedświąteczny i pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Zeszłoroczny SPDXC zakończył się dużym sukcesem organizatorów ponieważ logi za zawody przysłało ponad 3300 stacji z czego ponad 1000 logów odebrano od stacji polskich. Nasz oddział również zanotował rekord w SPDXC 2020 pod względem liczby uczestników, ilości zdobytych punktów i liczby przeprowadzonych QSO. 60 stacji z Rybnickiego Oddziału Terenowego przeprowadziło blisko 17 tys. łączności gromadząc rekordowe 2,5 mln punktów co w gronie 33 Oddziałów Terenowych PZK dało OT 31 PZK drugie miejsce w kraju we Współzawodnictwie Oddziałów Terenowych PZK.

Tak jak w poprzednich latach, stacje z naszego oddziału, które w zawodach przeprowadzą minimum 50 łączności będą brały udział w losowaniu cennych nagród. Dwie nagrody ufunduje nasz oddział, ale pula nagród może się zwiększyć jeżeli znajdą się indywidualni sponsorzy. Losowanie nagród przeprowadzimy na giełdo-spotkaniu w Pszowie po zawieszeniu obostrzeń związanych z pandemią. W dniach 3 i 4 kwietnia znowu mamy okazję sprawdzić jak potrafi walczyć nasz oddział o wspólne zwycięstwo w SPDXC do czego potrzebna jest mobilizacja wszystkich stacji w oddziale. Ilość stacji startujących w SP DX Contest z naszego oddziału ma bardzo duże znaczenia gdyż rzutuje na mnożnik, który jest ilorazem stacji startujących z OT do ogólnej liczby członków wraz z klubami zarejestrowanymi w OT.
W zawodach SPDXC jest wiele kategorii i każdy osobiście ma okazję poprawić własny rekord w zajmowanym miejscu, liczbie przeprowadzonych łączności czy ilości zdobytych punktów. Dla stacji logujących na papierze tworzymy pogotowie koleżeńskie, które pomorze przepisać log do formatu cabrillo i wysłać do organizatora. Proszę więc spokojnie brać udział w conteście, a po zawodach zgłosić do zarządu potrzebę przepisania logu.

Życzymy wszystkim poprawienia rekordów, ciekawych łączności, a przede wszystkim miłej zabawy w trakcie zawodów.

Regulamin zawodów.

Gienek SQ9HZM

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *