chat BPQ

Chciałbym tu zaprezentować emisję F2B/J2B Packet Radio, którą osobiście bardzo lubię i cenię jej możliwości.
Packet radio niektórzy nazywają w przenośni „krótkofalarskim Internetem”, choćby z racji podobnych możliwościw przesyłaniu poczty tekstowej, w tym grafiki – i to wszystko drogą radiową.

Chcę tu wyeksponować to co jest w tym programie według mnie najważniejsze, a jest to transmisja danych – całkowicie pozbawiona błędów, a przekazany tekst za pośrednictwem packet radio jest wiernie odzwierciedlony u odbiorcy, co jest cenne przy przesyłaniu np. zamówień lekarstw w dużych ilościach, szyfrogramów, itp.
Warto tu podkreślić znakomite funkcjonowanie poczty pomiędzy użytkownikami skrzynki pocztowej z wykorzystaniem tak zwanych BBS-ów (Mailbox-ów) służących do wysyłania i odbierania maili, w tym biuletynów, itp.
Nadmienię, że ta emisja umożliwia także wysyłanie i odbieranie poczty z internetu, a kiedy jego zabraknie to z jego pominięciem, czyli nie ma problemu wysyłania i odbioru poczty przez sieć packet radio, jak i możliwości współpracy tego programu z globalną siecią Winlinka tj. programu służącego również do przesyłania poczty elektronicznej
na falach krótkich.
Tych możliwości jakie daje Packet Radio jest więcej, wymienię tylko niektóre z nich:
– spotkania na Chat/Convers,
– nawiązywanie łączności na KF/UKF,
– przejście poprzez węzły BPQ z Packet Radio do PACTOR,
– DX Cluster jako narzędzie do szybkiego wskazywania interesujących stacji na pasmach, itd.

Korzystając z okazji chciałbym zaprosić Kolegów do korzystania z węzła Packet Radio SR9DHS-11 na częstotliwości 144.925 MHz, posiadającego wejścia radiowe users, którym ja się opiekuję i jest do dyspozycji Kolegów.
Ponadto zapraszam do czwartkowych spotkań na Convers o godz.20.00 czasu lokalnego.

73 Adam SQ9DHS